Dotacje na cyfryzację wspierają wprowadzanie rozwiązań informatycznych oraz modeli biznesowych opartych o gospodarkę elektroniczną i rozwiązania cyfryzacyjne. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie dofinansowania np. na zakup oprogramowania czy usług programistycznych, wdrażanie aplikacji informatycznych, systemów CRM, ERP czy zakup sprzętu, który pomoże wdrażać rozwiązania cyfryzacyjne w przedsiębiorstwie.
Dotacje na cyfryzację wspierają zatem wdrażanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TiK), mających na celu usprawnienie funkcjonujących modeli biznesowych lub wdrażanie nowych rozwiązań w oparciu o rozwiązania cyfryzacyjne w obszarach, jak np.:
- B2B Business to Business – model uwzględniający współpracę przedsiębiorstw opierającą się na wykorzystaniu technologii cyfrowych prowadzących w efekcie do automatyzacji procesów biznesowych – np. stworzenie – opartego o rozwiązania cyfryzacyjne – kanału współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami.
- B2C Business to Consumer – model, w którym relacje Przedsiębiorstwo – Konsument (odbiorca produktów lub usług) są oparte o rozwiązania cyfryzacyjne –np. świadczenie e-usług, sprzedaż on-line produktów lub usług.
- B2E Business to Employee – model zakładający wykorzystanie technologii cyfrowych w kontaktach w relacji przedsiębiorstwo (pracodawca) – pracownik – np. wsparcie wdrażania systemów zarządzania przedsiębiorstwem.
- C2C Consumer to Consumer – model zakładający interakcję biznesową pomiędzy konsumentami przy wykorzystaniu technologii cyfrowych (np. portale sprzedażowe).
Poprzez dotacje na cyfryzację przedsiębiorcy mogą ponadto usprawnić procesy biznesowe zachodzące w ich organizacji oraz zmienić model funkcjonowania firmy, ułatwiając pracownikom pracę zdalną. Miało to np. szczególne znaczenie w czasach pandemii COVID-19, jak również stanowi aktualnie zabezpieczenie na wypadek podobnych kryzysów w przyszłości.
Dotacje na cyfryzację – w perspektywie finansowej 2014-2020 – realizowane były w szczególności w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (PO IR), ale także w Regionalnych Programach Operacyjnych (RPO) właściwych dla poszczególnych województw.
Nowa perspektywa finansowa Funduszy Europejskich 2021-2027 także będzie wspierać wdrażanie rozwiązań cyfryzacyjnych w przedsiębiorstwach, zwłaszcza iż aktualny postęp technologiczny oraz sposób organizowania działalności firm zdecydowanie transformuje, a szerokie wykorzystanie technologii informacyjno-kumunikacyjnych (TiK) w prowadzonej działalności to standard, bez którego trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie.
Dotacje na cyfryzację stanowią bardzo ważne wsparcie dla wszystkich podmiotów, które planują rozwijać swoją działalność i inwestować we wdrażanie rozwiązań cyfryzacyjnych, służących komunikacji wewnątrz firmy i rozwoju relacji z zewnętrznymi partnerami handlowymi.
Dotacje na cyfryzację 2021-2027
- działanie 2.4 – cyfryzacja lubelskich MŚP (Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027)
OBSŁUGA PROJEKTÓW
Obsługujemy dotacje na cyfryzację, realizowane z programów na szczeblu krajowym, dla których instytucjami organizującymi konkursy jest np. PARP. Pomagamy także pozyskiwać i rozliczać dotacje na cyfryzację w programach regionalnych.
W ramach współpracy oferujemy:
- przygotowanie dokumentów aplikacyjnych
- opracowanie wymaganych biznes planów
- prowadzimy projekty
- rozliczamy dofinansowanie
Dotacje na cyfryzacje 2014-2021, które obsługiwaliśmy
Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020 (PO IR):
- Działanie 6.2 Bony na cyfryzację – PARP
Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (RPO WSL):
ZAPLANUJ ROZWÓJ TWOJEJ ORGANIZACJI W OPARCIU O DATACJE NA CYFRYZACJĘ
- Planujesz wdrożenie nowych rozwiązań cyfryzacynych w przedsiebiorstwie ?
- Zamierzasz zmienić wykorzystywane oprogramowanie lub sprzęt komputerowy ?
- A może zastanawiasz się nad zmianą modelu biznesowego funkcjonowania Twojej firmy w oparciu o technologie informacyjno-komunikacyjne ?